Sociální sítě

Bizár dnešní doby. V Rakousku protestuje 40 tis. lidí, vlastně nevím ani proti čemu. A mně se pod rukama bortí krásná mladá žena, které covid zdevastoval srdce.

člověk se pořád učí i o svém okolí ⛰ https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/kralovehradecky-ostas-kocici-skaly-speleologove-jeskyne.A211118_637120_hradec-zpravy_tuu

Vtip na víkend: jeden z největších šíbrů české politiky posledních 30 let, který vyzkoušel snad všechny politické triky, co existují a všechna politická spojenectví, co byla k mání, skromně vykládá, že jako prezident by byl pouhým “dělníkem ústavy”.
Zabilo😂.

Obrovská gratulace nejstaršímu synovi @TobiZdechovsky a jeho týmu k vítězství v soutěži v debatování a postupu do celostátního finále dne 15. prosince v @snemovna

Umění vést slušnou diskusi je základem demokracie ✌️#hrdyotec

@mladi_lidovci @kducsl

Jsme první vládou, které se podařilo úspěšně rozjet PPP projekt na výstavbu dopravní infrastruktury.
Na dostavbě dálnice D4 byly dokončeny přípravné práce před zimou. Vše jde podle plánu a naplno se stavební práce na dostavbě 32 km D4 rozjedou na jaře.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/nova-d4-se-rysuje-stavba-zacne-zjara-40380059

Prosincové benefiční koncerty jsme s #PortaBenefica raději přesunuli na příští rok, ale rozhodně na Vánoce něco chystáme😉 a tak jsme dnes dopoledne s kapelou zkoušeli nové skladby. Zde malá ochutnávka 🎶🎵😇😉

Dnes se řežou barborky. Barborky jsou tradičním lidovým zvykem. Na sv. Barboru (4.12.) se nařežou větvičky třešní, višní, nebo i třeba zlatého deště, aby doma ve váze do Vánoc vykvetly. Tak pokud barborky ještě nemáte, šup na zahradu nebo někam ven, dokud je ještě vidět.🙂

SVOBODA NENÍ SAMOZŘEJMÁ
Blíží se Vánoce, které - přes všechny zdravotní, sociální či ekonomické problémy - prožijeme opět ve svobodě a demokracii. Nezapomínejme na ty, kteří štěstí žít v politické svobodě nemají a trpí pod různými autoritativními režimy a diktaturami.

Dvojka pomáhá 🌺
Díky mé prořízlé puse i prima partě kolegů se nám letos podařilo získat pro Vojenský fond solidarity téměř čtvrtmilionu:
Den vál. veteránů: 57.846 Kč.
Kasička v PS a na RR-ODS: 25.818 Kč.
Výhra nad J. Pleslem o premiéra: cca 130.000 Kč. + nové trvaláky. Díky 💙

4

Na Slovensku se objevil zfalšovaný očkovací certifikát, který vydala lékařka.

To je naprosto nehorázné a žádný doktor si toto nesmí dovolit.

V případě, že by k tomu došlo v České republice, musí dojít k exemplarnímu potrestání.

To je ale překvapení! Politickou stranu založil jako podnikatelský subjekt, který mu slušně vynáší. Pluralita názoru se tam moc nenosí. Hraje se podle not předsedy, komu se to nelíbí, ten končí. Hlavně do toho #nezabrusovat.

ABY SE LIDÉ O ,,MILOSTIVÉM LÉTĚ" DOZVĚDĚLI
Už brzy uplyne polovina tříměsíční lhůty (28.10.2021-28.1.2022) pro mimořádné odpuštění dluhů z některých exekucí.
https://www.clovekvtisni.cz/clovek-v-tisni-otevrel-sbirku-sos-milostive-leto-8190gp

Rusko eskaluje napětí na ukrajinské hranici. Hrozí invaze! Víme, čeho je Rusko schopné. Víme, jak to dopadlo s anexí #Krym. Nemůžeme udělat stejnou chybu a nechat Ukrajinu napospas Putinovi. Světové špičky by měly napnout všechny síly k tomu, aby záměr Ruska zvrátili.

Českým velvyslancem na Slovensku by se podle vlády Andreje Babiše měl stát Rudolf Jindrák a zástupcem v sídle OSN pak Jakub Kulhánek.

Tohle je typ rozhodnutí, který vládě v demisi už nepřísluší. Tak dlouho bojovala proti trafikám, až v rozdělování postů začala být mistrem světa.

Kdy se zahájí stavba ostře sledovaného úseku D49 Hulín-Fryšták? Kdy dojde k rozšíření jednotné jízdenky na další typy dopravy? Jak probíhal boj ČR a Francie za jádro? Kdy se vypíší nové výzvy na covidové programy a jaké hrozí riziko? NA ROVINU, živě.
https://youtu.be/h0aFHfkBpEw

Zvyšující se napětí na ukrajinsko - ruských hranicích je třeba brát se vší vážností a za Ukrajinu se musíme jednoznačně postavit.

Ve chvílích, kdy má Rusko své vnitřní problémy, obrací pozornost jinam vojenskými operacemi. Krym by v tomto měl být mementem.

Je třeba to říkat zcela jasně. Nenechat se vtáhnout do nikam nevedoucích debat, které mají jen za cíl odvést pozornost od toho, co se na východě skutečně děje.

Rusko je agresorem. Rusko nemá právo rozhodovat o směřování jiných zemí, pokud se rozhodnou. Putin rozumí jen síle. https://twitter.com/Charles_Lister/status/1466809569330573313

Charles Lister@Charles_Lister

This is really quite something, from #Ukraine's Ministry of Defense:

Náš odborný tým vedený profesorem Chlíbkem nepodporuje povinné očkováni pro konkrétní věkové skupiny.

Klíčové je očkování 3. dávkou vakcíny, jednání s profesními organizacemi a zajištění kapacit pro očkování dětí.

Věřím, že to SPOLU zvládneme!

Policie ČR vnímá sílící útoky a projevy agresivity vůči autoritám z oboru zdravotnictví, ústavním činitelům i zdravotnickému personálu. Uvedla to na Twitteru s tím, že pachatele čtyř z pěti mediálně známých útoků z posledních dní už dopadla. Soustředí se i na útoky na internetu.

Polsko dnes zareagovalo pozitivně na nabídku 🇨🇿 vlády pomoci na polsko-běloruské hranici. Důležité je zajistit bezpečnost polské a vlastně naší společné evropské hranice proti řízené nelegální migraci, kterou organizuje Lukašenkův režim. 🇨🇿🇵🇱🇪🇺 @NATO https://www.idnes.cz/zpravy/nato/polsko-belorusko-hranice-migranti-vojenska-pomoc.A211203_155750_domaci_indr

❗Sportovním světem hýbe kauza zmizení čínské tenistky Pcheng Šuaj. S tenistkou nebylo zpočátku umožněno nikterak komunikovat a ženská tenisová asociace tak reagovala pozastavením turnajů v Číně. Svoboda slova a lidská práva jsou hodnoty, které nesmíme přehlížet.

V listopadu jsem držel basu s chlapy při akci #movember Z důvodu vojenského cvičení a zahraničních cest jsem ale nemohl mít pouze knir, proto jsem se nechal zarůst celý.

Hovořit o rakovině varlat a prostaty je a musí být normální.

#chlapiSobě

Je potřeba dělat maximum pro to, abychom ochránili vnější hranici EU, na kterou se tlačí migrační vlna spuštěná běloruským diktátorem.

Proto mě těší dnešní zpráva, že Poláci souhlasí s pomocí české armády přímo na hranicích. Dokládá to, že spolupráce v rámci V4 funguje. 🇨🇿 🇵🇱

Napadání, útoky na zdravotníky a členy IZS, nebo poškozování jejich majetků nesmíme přehlížet!

Tento tyden jsem o tom hovořil s @Vit_Rakusan.
Musíme zpřísnit tresty těm, kdo napadají lidi, jež nasazují své životy pro záchranu jiných!

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/zdravotnikum-z-kladenske-nemocnice-nekdo-propichal-pneumatiky-u-aut-40380069

Reportáž ze slavnostního zahájení stavby „I/27 Klatovy, přeložka, 1. stavba“. Po novém obchvatu města, který by měl výrazně zlepšit dopravní situaci v Klatovech, ale také na hlavním tahu I/27 se řidiči poprvé projedou v roce 2024. https://www.youtube.com/watch?v=rW9dIAb_3bA

Krásná zpráva z naší městské nájemní agentury, kterou jsme spustili tento rok: „Díky bytu poskytnutému jedním z majitelů a rychlému zabydlení naší klientky se podařilo dosáhnout svěření jejích dvou dětí zpět do péče poté, co byly dočasně umístěny v dětském domově.“ 🙂

Dobrá prorodinná politika je základ. Jsem přesvědčen, že @MJureka bude dobrým šéfem na @mpsvcz. Zkušenosti s řízením velkého rezortu už má. Hlavním úkolem bude důchodová reforma. Jsem rád, že zmínil, že je třeba brát v potaz zásluhovost na výchově dětí. 🙂
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/kandidat-na-ministra-jurecka-se-v-lanech-setkal-s-prezidentem-40380044#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=jwzG8WX6rig-202112031132&dop_id=40380044&source=hp&seq_no=8&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Matěj Havel je jedním z nejmladších ředitelů gymnázia v Česku. Jsem moc ráda, že získal důvěru občanů a bude se moci věnovat modernizaci školství.

Matěj a řada dalších nových kolegyň a kolegů ve sněmovně jsou budoucnost @TOP09cz. 💜https://denikn.cz/755789/mlady-reditel-ve-volbach-trumfl-matadory-myslel-jsem-ze-budu-ve-strane-jen-lepit-plakaty-rika-novy-poslanec/?ref=list

Nový politický styl v praxi: Na příští schůzi @snemovna nemají být dle pětikoalice zařazeny důležité zákony. Třeba novela DPH, která měla snížením daně na celý rok pomoci lidem překlenout cenové šílenství na energo-trhu.

V inovační strategii Czech Republic: The Country For The Future jsme se mj. zavázali, že posílíme výdaje na výzkum a dosáhneme v klíčovém mezinárodním ukazateli GERD hodnotu 2% vůči HDP. Jak vládními výdaji, tak motivacemi firem investovat do inovací. Splněno.

Josef Průša se svým týmem již několik let potvrzují, že jsme zemí pro budoucnost. Bylo mi proto ctí předat letošní cenu Country for the Future Technologické agentury ČR firmě Průša Polymers, a to za vývoj samodezinfekčních strun pro 3D tisk.

Setkání s prezidentem bylo konstruktivní. Představil jsem mu své priority: rozvoj sociálních služeb, adresnost sociální podpory a podporu pracujících rodičů i seniorů. Probrali jsme důchodovou reformu a nakonec jsem ho ujistil, že chci dělat dobrou rodinou politiku. @MJureka

Valné shromáždění #OSN ve středu schválilo rezoluci, která popírá židovské a křesťanské vazby na Chrámovou horu. Původně navržené neutrální stanovisko jsem se rozhodl následně změnit na jasné proti. Přestože jsme ve výrazné menšině, je dobré ukázat, kde stojíme. 🇨🇿🇮🇱

Ze setkání #ZaBydlení: co nás stojí neřešení bytové nouze. A co s tím.
Účastníme se i s @PiratIvanBartos, a konzervativní odhad celospolečenských nákladů je 10.8 mld ročně. Budeme dělat vše, co umíme, pro dobrou legislativu, která podpoří prevenci, uspoří peníze a pomůže lidem.

Vzal jsem panu prezidentovi malý dárek, knihu o historii naší @kducsl, myslím, že i její název jasně vyjadřuje to, s čím jako ministři za KDU-ČSL jdeme do budoucí vlády.
Dělat dobrou politiku pro lidi a naši zemi🇨🇿 a to na křesťanských hodnotách a principech.

Helena Langšádlová je kandidátkou na ministryni pro vědu, výzkum a inovace ČR. To je jedna z oblastí, na kterou se chce nová vláda výrazně soustředit.

Proto jsem se s ní setkal, abychom mj. probrali její priority v této oblasti.

Předsednictví ČR v Radě EU je za dveřmi. Za pár měsíců budeme po dvanácti letech skládat reparát.

Jsem proto rád, že budoucí poradkyní předsedy vlády pro evropské záležitosti bude právě Jolana Mungengová, která patří k tomu nejlepšímu, co Česká republika v Bruselu kdy měla🇪🇺. https://twitter.com/P_Fiala/status/1466471520335708168

Petr Fiala@P_Fiala

Setkání s kandidátem na ministra pro evropské záležitosti Mikulášem Bekem a mou budoucí poradkyní pro evropské záležitosti Jolanou Mungengovou.

Načíst další ...